Wyszukany temat: wskaż miejscowości w których znajdują się największe skupiska tatarów w polsce

W Polsce od wieków mieszkają Tatarzy, którzy stanowią jedną z mniejszości etnicznych. Część z nich przybyła do Polski w XIII wieku i osiedliła się głównie na terenie Litwy i Polski. Dziś największe skupiska Tatarów znajdują się w kilku miejscowościach w Polsce.

Pierwszym miastem, w którym żyje największa liczba Tatarów, jest Kruszyniany. To mała wieś położona w województwie podlaskim, gdzie mieszka ponad 3 tysiące Tatarów. Mieszkańcy Kruszynian od wieków zachowują swoje tradycje i kulturę, a ich największą dumą jest zabytkowa meczetowa drewniana świątynia, która powstała w XVIII wieku.

Kolejnym miastem, którego mieszkańcy to w większości Tatarzy, jest Bohoniki. To niewielka wieś położona w województwie podlaskim, gdzie od wieków mieszkają Tatarzy. W Bohonikach znajduje się zabytkowy meczet z XIX wieku, który jest jednym z nielicznych zachowanych meczetów tatarskich w Polsce.

Inną miejscowością, w której żyją Tatarzy, jest Starosielce. To mała wieś położona w województwie lubelskim, gdzie żyje ponad 2 tysiące Tatarów. W Starosielcach odbywają się coroczne Tatarskie Dni Kultury, które przyciągają turystów z całej Polski.

Ostatnim miastem, w którym żyją Tatarzy, jest Zdroisk. To niewielka miejscowość położona w województwie lubelskim, gdzie mieszka około 1,5 tysiąca Tatarów. W Zdroiskach znajduje się zabytkowy meczet z XIX wieku, który jest jednym z nielicznych zachowanych meczetów tatarskich w Polsce.

Wszystkie wymienione miejscowości są nie tylko cennymi skarbami kultury Tatarów, ale również turystycznymi perełkami Polski. Warto odwiedzić te miejsca, aby poznać historię i kulturę tatarską oraz skosztować tradycyjnych potraw tatarskich, takich jak pierogi tatarskie czy łamance z serem.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Tuleje osłonowe i szczelne przejscia przez ścianę

Tuleje osłonowe i szczelne przejscia przez ścianę

Tuleje osłonowe i szczelne przejścia przez ścianę to kluczowe elementy współczesnych budowli, które gwarantują niezawodność oraz wodoszczelność instalacji. Szeroka oferta oraz liczne modele i wymiary

Skup Metal Londyn

Skup Metal Londyn

Złomowanie i sprzedaż metali kolorowych nie musi być skomplikowanym procesem. Właśnie dlatego Czysty Londyn (CzystyLondyn.co.uk) stworzył profesjonalną platformę, która pomaga polskiej społeczności w Londynie sprzedać

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.