Wyszukany temat: platyna ile sprzedanych plyt

Platyna – ile sprzedanych płyt?

Platyna to jedno z najcenniejszych wyróżnień, jakie może otrzymać artysta za sprzedaż swojej muzyki. Otrzymują ją artyści, którzy sprzedali ponad 30 tysięcy albumów lub singli. Jest to potwierdzenie popularności i sukcesu w branży muzycznej.

Jednym z najczęstszych pytań, jakie pojawiają się w kontekście platyny, jest to ile płyt trzeba sprzedać, aby ją otrzymać. Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ zależy to od kraju oraz rodzaju nagrody.

W Polsce, aby otrzymać platynową płytę, należy sprzedać co najmniej 30 tysięcy egzemplarzy albumu lub singla. Jeśli chodzi o złote płyty, to wymagana liczba sprzedanych egzemplarzy wynosi 15 tysięcy.

W Stanach Zjednoczonych z kolei, przyznawanie nagród odbywa się według systemu RIAA (Recording Industry Association of America). Według jego zasad, aby otrzymać platynową płytę, należy sprzedać co najmniej milion egzemplarzy albumu lub singla. Złota płyta natomiast przyznawana jest za sprzedaż 500 tysięcy egzemplarzy.

W Europie również istnieją różne wymagania w zależności od kraju. W Szwajcarii, aby otrzymać platynową płytę, należy sprzedać co najmniej 20 tysięcy egzemplarzy, a w Niemczech 200 tysięcy.

Należy jednak pamiętać, że nie tylko sprzedaż płyt decyduje o otrzymaniu platynowej nagrody. Coraz częściej bierze się pod uwagę także wyniki streamingowe. W Polsce, aby otrzymać platynę, trzeba uzyskać 30 mln streamów. W Stanach Zjednoczonych natomiast, 1500 streamów liczy się jako sprzedaż jednej płyty.

Podsumowując, platyna to prestiżowa nagroda, którą otrzymują artyści za sprzedaż swojej muzyki. Wymagana liczba sprzedanych egzemplarzy zależy od kraju oraz rodzaju nagrody, a coraz częściej brane są pod uwagę także wyniki streamingowe.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Fotowoltaika dla firm - czy to się opłaca?

Fotowoltaika dla firm – czy to się opłaca?

Przedsiębiorstwa na całym świecie dążą do optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem działalności, co jest zrozumiałą i naturalną strategią. W tym kontekście, coraz większą popularnością cieszy

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

  W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej dotkliwe, poszukiwanie alternatywnych, ekologicznych środków transportu staje się niezbędne. Rowery elektryczne wyróżniają się jako

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.