Wyszukany temat: który kraj ma najwięcej złota

Który kraj ma najwięcej złota na świecie?

Złoto od wieków było symbolem bogactwa i prestiżu. Według danych Światowej Rady Złota (World Gold Council), całkowita produkcja złota na świecie w 2020 roku wyniosła około 3 200 ton. Około 2/3 tego złota pochodzi z kopalń, a reszta jest pozyskiwana przez recykling starych przedmiotów.

Kwestia, który kraj ma najwięcej złota, jest złożona i zależy od różnych czynników. Najważniejszymi z nich są ilość złota wydobywanego w danym kraju, posiadanie rezerw złota przez państwo oraz posiadanie złota przez prywatne osoby.

Według danych z 2020 roku, najwięcej złota na świecie miały Stany Zjednoczone, które posiadały około 8 133,5 ton złota. Następnymi krajami na liście były Niemcy (3 369,7 ton), Włochy (2 452,8 ton) oraz Francja (2 436,1 ton). Warto jednak zauważyć, że w przypadku tych krajów większość złota stanowią rezerwy państwowe.

Jeśli chodzi o produkcję złota, to najwięcej złota na świecie wydobywa Chiny. W 2020 roku Chiny wyprodukowały około 380 ton złota, co stanowiło około 12% całkowitej produkcji złota na świecie.

Jeśli chodzi o posiadanie złota przez prywatne osoby, to najwięcej złota w postaci biżuterii posiadają Indie. Według danych z 2019 roku, w Indiach znajduje się około 25 000 ton złota w postaci biżuterii. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku Indii większość złota to prywatna własność, a nie rezerwy państwowe.

Podsumowując, kwestia, który kraj ma najwięcej złota, jest złożona i zależy od różnych czynników. W przypadku rezerw państwowych najwięcej złota ma USA, podczas gdy w przypadku produkcji złota najwięcej wydobywają Chiny. Natomiast w przypadku prywatnych posiadaczy najwięcej złota w postaci biżuterii posiadają Indie.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Fotowoltaika dla firm - czy to się opłaca?

Fotowoltaika dla firm – czy to się opłaca?

Przedsiębiorstwa na całym świecie dążą do optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem działalności, co jest zrozumiałą i naturalną strategią. W tym kontekście, coraz większą popularnością cieszy

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

  W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej dotkliwe, poszukiwanie alternatywnych, ekologicznych środków transportu staje się niezbędne. Rowery elektryczne wyróżniają się jako

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.