Wyszukany temat: kto wydobywa najwiecej srebra

Wydobywanie srebra to bardzo ważna działalność, która ma miejsce na całym świecie. Zastanawiasz się, kto wydobywa najwięcej srebra? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i podpowiemy Ci, jakie kraje są liderami w tej dziedzinie.

Najwięcej srebra na świecie wydobywa się w Meksyku. Kraj ten od dawna jest liderem w produkcji tego cennego kruszcu. Według danych z 2019 roku Meksyk wydobył aż 190 milionów uncji srebra, co stanowi około 23% światowej produkcji. Największą kopalnią srebra w Meksyku jest kopalnia Fresnillo, która produkuje ponad 37% srebra wydobywanego w kraju.

Drugie miejsce w rankingu zajmuje Peru, gdzie również wydobywa się spore ilości srebra. W 2019 roku kraj ten wydobył 135 milionów uncji srebra, co stanowi około 16% światowej produkcji. Największą kopalnią srebra w Peru jest kopalnia Uchucchacua, która produkuje ponad 20% srebra wydobywanego w kraju.

Trzecie miejsce w rankingu zajmuje Chińska Republika Ludowa, która wydobyła w 2019 roku około 110 milionów uncji srebra, co stanowi około 13% światowej produkcji. Największą kopalnią srebra w Chinach jest kopalnia Yindu, która produkuje około 20% srebra wydobywanego w kraju.

Warto również wspomnieć o innych krajach wydobywających srebro, takich jak Rosja, Australia, Polska czy Kanada. W Polsce największą kopalnią srebra jest kopalnia w Tarnowie Górnym, która produkuje około 25% krajowej produkcji.

Podsumowując, liderem w wydobywaniu srebra na świecie jest Meksyk, którego produkcja stanowi około 23% światowej produkcji. Na drugim i trzecim miejscu znajdują się Peru i Chińska Republika Ludowa. Warto jednak pamiętać, że wiele krajów również ma znaczący udział w produkcji srebra, a każdy z nich przyczynia się do utrzymania stabilności cen na rynku światowym.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Fotowoltaika dla firm - czy to się opłaca?

Fotowoltaika dla firm – czy to się opłaca?

Przedsiębiorstwa na całym świecie dążą do optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem działalności, co jest zrozumiałą i naturalną strategią. W tym kontekście, coraz większą popularnością cieszy

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

  W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej dotkliwe, poszukiwanie alternatywnych, ekologicznych środków transportu staje się niezbędne. Rowery elektryczne wyróżniają się jako

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.