Wyszukany temat: kto posiada najwiecej srebra

Kto posiada najwięcej srebra?

Srebro jest jednym z najcenniejszych kruszców na świecie. Wprowadzone do obiegu jako moneta już w starożytności, dzisiaj stanowi ważny element gospodarki światowej. Gdzie można znaleźć najwięcej srebra i jakie kraje są jego największymi producentami?

Największym producentem srebra na świecie jest Meksyk. Według danych z 2020 roku, jego wydobycie wynosiło około 190 milionów uncji rocznie. Kraj ten posiada bogate złoża srebra, a jego wydobycie stanowi około 20% światowej produkcji.

Drugim pod względem produkcji krajem jest Peru, które w 2020 roku wydobyło około 120 milionów uncji srebra. Kraj ten posiada liczne złoża srebra, w tym w regionie Puno, który jest uważany za jedno z największych złożonych srebra na świecie.

Trzecim producentem srebra jest Chińska Republika Ludowa, gdzie wydobycie tego kruszcu wynosi około 110 milionów uncji rocznie. Chiński przemysł wykorzystuje srebro do produkcji biżuterii, sztućców, a także do produkcji panele słoneczne.

Warto również wspomnieć o Stanach Zjednoczonych, które są czwartym największym producentem srebra na świecie, z wydobyciem około 45 milionów uncji rocznie. Zasoby srebra w USA koncentrują się głównie w stanie Nevada.

Jak widać, najwięcej srebra posiadają kraje z Ameryki Łacińskiej oraz Azji. Jednakże w poszukiwaniu tego cennego kruszcu angażują się również inne kraje, takie jak Kanada, Australia czy Rosja.

Podsumowując, srebro jest jednym z najważniejszych kruszców wykorzystywanych w przemyśle i występuje w różnych miejscach na świecie. Najwięcej srebra wydobywają Meksyk, Peru i Chińska Republika Ludowa, ale warto pamiętać, że każdy kraj może mieć swoje złoża, które można wykorzystać w celach gospodarczych.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Fotowoltaika dla firm - czy to się opłaca?

Fotowoltaika dla firm – czy to się opłaca?

Przedsiębiorstwa na całym świecie dążą do optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem działalności, co jest zrozumiałą i naturalną strategią. W tym kontekście, coraz większą popularnością cieszy

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

  W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej dotkliwe, poszukiwanie alternatywnych, ekologicznych środków transportu staje się niezbędne. Rowery elektryczne wyróżniają się jako

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.