Wyszukany temat: kto napisał złota kulę krzyżówka

Złota kula to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w świecie krzyżówek. Jest ona przyznawana od 1978 roku, a jej laureatami są najlepsi autorzy krzyżówek na świecie. Wśród nich znalazło się wielu Polaków, którzy swoimi umiejętnościami zasłużyli na to wyróżnienie.

Kto jednak wpadł na pomysł stworzenia złotej kuli i jakie osoby otrzymały ją przez te wszystkie lata? Oto odpowiedź na te pytania.

Pomysłodawcą nagrody był Amerykanin Will Shortz, redaktor naczelny New York Timesa. Shortz jest znanym autorem krzyżówek i od lat zasiada w jury, które wybiera zwycięzców złotej kuli. W 1978 roku postanowił on stworzyć nagrodę, która wyróżniłaby najlepszych autorów krzyżówek na świecie.

Od tego czasu, corocznie wybierana jest jedna osoba, która otrzymuje złotą kulę. Laureatami nagrody są przede wszystkim amerykańscy autorzy krzyżówek, jednak na przestrzeni lat wyróżnienie otrzymało też kilku brytyjskich i australijskich twórców. Co ciekawe, pierwszym Polakiem, który zdobył to wyróżnienie był Wojciech Szczepkowski, który otrzymał złotą kulę w 2005 roku.

Jak widać, zdobycie złotej kuli jest dla autorów krzyżówek niezwykle prestiżowym wyróżnieniem. Nagroda ta świadczy o ich ogromnych umiejętnościach i pasji do tworzenia krzyżówek. Dlatego też, otrzymanie złotej kuli jest marzeniem wielu twórców, którzy chcą pokazać światu, że w krzyżówkach można znaleźć niesamowitą przygodę i rozrywkę.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Fotowoltaika dla firm - czy to się opłaca?

Fotowoltaika dla firm – czy to się opłaca?

Przedsiębiorstwa na całym świecie dążą do optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem działalności, co jest zrozumiałą i naturalną strategią. W tym kontekście, coraz większą popularnością cieszy

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

  W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej dotkliwe, poszukiwanie alternatywnych, ekologicznych środków transportu staje się niezbędne. Rowery elektryczne wyróżniają się jako

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.