Wyszukany temat: kto ma najwięcej złota na świecie

Kto ma najwięcej złota na świecie?

Złoto od wieków budzi ludzką ciekawość i zachwyt. Nie bez powodu, bowiem od wieków stanowiło ono nie tylko symbol bogactwa, ale również źródło siły i wpływów.

Choć dzisiaj złoto nie pełni już tak ważnej roli w gospodarce światowej, to wciąż stanowi ono ważny składnik rezerw walutowych wielu państw. Zastanówmy się zatem, kto ma najwięcej złota na świecie.

Zacznijmy od największych posiadaczy złota wśród państw. Na czele tej listy stoi USA, które w swojej skarbnicy przechowuje blisko 8 tysięcy ton tego cennego kruszcu. Drugie miejsce zajmuje Niemcy z ponad 3,3 tysiącami ton, a trzecie Włochy z ponad 2,4 tysiącami ton. Polska znajduje się na 22. miejscu listy, z rezerwą złota wynoszącą 229,8 ton.

Wśród państw z największą ilością złota znajdują się również Chiny, które w ostatnich latach mocno inwestują w ten kruszec. Ich rezerwy wynoszą obecnie ponad 1,8 tysiąca ton.

Należy jednak pamiętać, że nie tylko państwa posiadają złoto. Wśród prywatnych inwestorów, którzy najczęściej inwestują w ten kruszec, godni uwagi są m.in. John Paulson, który w 2011 roku zarobił na złocie ponad 5 miliardów dolarów, oraz George Soros, który również korzystał z inwestycji w ten kruszec.

Podsumowując, najwięcej złota na świecie posiadają państwa, a na czele tej listy znajdują się Stany Zjednoczone. Jednakże w ostatnich latach coraz więcej prywatnych inwestorów decyduje się na inwestycję w ten kruszec, co może wpłynąć na zmianę tej sytuacji w przyszłości.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Fotowoltaika dla firm - czy to się opłaca?

Fotowoltaika dla firm – czy to się opłaca?

Przedsiębiorstwa na całym świecie dążą do optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem działalności, co jest zrozumiałą i naturalną strategią. W tym kontekście, coraz większą popularnością cieszy

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

  W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej dotkliwe, poszukiwanie alternatywnych, ekologicznych środków transportu staje się niezbędne. Rowery elektryczne wyróżniają się jako

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.