Wyszukany temat: kto jest najwiekszym producentem srebra

Kto jest największym producentem srebra?

Srebro to jeden z najważniejszych metali szlachetnych, wykorzystywanych w wielu dziedzinach życia. Znajduje zastosowanie w przemyśle elektronicznym, fotograficznym, jubilerskim, czy też w produkcji monet i sztućców. Jednym z największych wydobywców srebra na świecie jest Meksyk.

Meksyk to kraj, który zasłynął z wydobycia srebra już w czasach kolonialnych. W 2018 roku, Meksyk wydobył 196,6 milionów uncji srebra, co stanowiło ponad 23% światowej produkcji. Największymi producentami srebra w Meksyku są: Grupo Mexico, Fresnillo plc, Pan American Silver, Endeavour Silver i First Majestic Silver.

Drugim co do wielkości producentem srebra na świecie jest Peru, które w 2018 roku wydobyło 147,7 milionów uncji srebra. Największymi wydobywcami srebra w Peru są: Buenaventura, Southern Copper Corporation i Volcan Compa?ia Minera.

Trzecim producentem srebra na świecie jest Chiny, które w 2018 roku wydobyły 110,7 milionów uncji srebra. W Chinach największymi producentami srebra są: China National Gold Group Corporation, Zhaojin Mining Industry Company i Shandong Gold Mining.

Warto również zaznaczyć, że produkcja srebra w ostatnich latach zmniejszyła się, co jest efektem spadku cen na rynku międzynarodowym. Niemniej jednak, srebro pozostaje jednym z najważniejszych surowców na świecie i wydobywane jest w wielu krajach na całym świecie.

Podsumowując, Meksyk jest największym producentem srebra na świecie, z Peru i Chinami na kolejnych miejscach. Mimo spadku produkcji srebra w ostatnich latach, ten metal szlachetny wciąż pozostaje jednym z najważniejszych surowców wydobywanych na świecie.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.