Wyszukany temat: kiedy w fifie jest złota piłka

Złota Piłka to nagroda przyznawana corocznie przez magazyn France Football dla najlepszego piłkarza na świecie. Od 2010 roku FIFA nawiązała z France Football współpracę, aby przyznawać tę nagrodę także w ramach swoich własnych ceremonii.

Kiedy FIFA przyznaje Złotą Piłkę? Od 2016 roku FIFA przyznaje Złotą Piłkę podczas swojej ceremonii The Best FIFA Football Awards. Ceremonia ta odbywa się corocznie na przełomie września i października. Wcześniej FIFA przyznawała nagrodę FIFA World Player of the Year (Zawodnik Roku FIFA), ale ta nagroda została zastąpiona przez The Best FIFA Football Awards.

Jakie są kryteria wyboru? Złota Piłka jest przyznawana na podstawie osiągnięć piłkarza w ciągu całego roku kalendarzowego. Komitet jury składa się z przedstawicieli mediów piłkarskich z całego świata, którzy wybierają swoich trzech faworytów. Pierwszy z nich otrzymuje 5 punktów, drugi 3 punkty, a trzeci 1 punkt. Piłkarz z największą liczbą punktów wygrywa nagrodę.

Kiedy Cristiano Ronaldo otrzymał Złotą Piłkę? Cristiano Ronaldo otrzymał cztery Złote Piłki: w 2008, 2013, 2014 i 2016 roku. To on jest aktualnym posiadaczem nagrody, ponieważ FIFA nie przyznała Złotej Piłki w 2020 roku z powodu pandemii COVID-19.

Podsumowując, Złota Piłka jest przyznawana corocznie przez FIFA podczas ceremonii The Best FIFA Football Awards. Nagroda jest przyznawana na podstawie osiągnięć piłkarza w ciągu całego roku kalendarzowego. Jeśli chcesz poznać zwycięzców w poprzednich latach lub śledzić aktualne informacje na temat nagrody, warto odwiedzić oficjalną stronę FIFA.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Fotowoltaika dla firm - czy to się opłaca?

Fotowoltaika dla firm – czy to się opłaca?

Przedsiębiorstwa na całym świecie dążą do optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem działalności, co jest zrozumiałą i naturalną strategią. W tym kontekście, coraz większą popularnością cieszy

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

  W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej dotkliwe, poszukiwanie alternatywnych, ekologicznych środków transportu staje się niezbędne. Rowery elektryczne wyróżniają się jako

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.