Wyszukany temat: kiedy jest złota piłka

Złota Piłka to nagroda przyznawana przez magazyn France Football najlepszemu piłkarzowi świata. Jest to wyjątkowe wyróżnienie, które cieszy się dużą popularnością wśród piłkarskich fanów na całym świecie. Kiedy jednak zostaje przyznawana ta nagroda? Oto kilka informacji na ten temat.

Historia Złotej Piłki sięga 1956 roku, kiedy to magazyn France Football po raz pierwszy przyznał tę nagrodę. Wówczas zwycięzcą został Stanley Matthews z angielskiego klubu Blackpool. Od tamtej pory nagroda była przyznawana co roku, z kilkoma przerwami, aż do 2010 roku, kiedy to z powodu współpracy z FIFA, nagroda nosiła nazwę FIFA Ballon d’Or.

W 2016 roku magazyn France Football postanowił jednak odzyskać kontrolę nad nagrodą i powrócić do pierwotnej nazwy Złota Piłka. Od tej pory nagroda jest przyznawana tylko i wyłącznie przez przedstawicieli magazynu, a nie jak wcześniej przez kapitułę złożoną z trenerów i kapitanów reprezentacji narodowych.

Kiedy jest przyznawana Złota Piłka? Oficjalnie nagroda jest przyznawana w grudniu każdego roku. W tym dniu ogłaszany jest zwycięzca, a uroczystość wręczenia nagrody odbywa się zazwyczaj w styczniu, na specjalnej gali w Paryżu.

Kto może otrzymać Złotą Piłkę? Nagroda jest przyznawana najlepszemu piłkarzowi świata w danym roku kalendarzowym. Oczywiście, aby zostać nominowanym do nagrody, piłkarz musi osiągnąć wyjątkowy poziom gry i osiągnięć. Wśród dotychczasowych laureatów Złotej Piłki znajdują się tacy piłkarze jak Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Michel Platini czy Johan Cruyff.

Podsumowując, Złota Piłka to nagroda, która jest przyznawana co roku najlepszemu piłkarzowi świata. Oficjalna uroczystość wręczenia nagrody odbywa się w styczniu, jednak zwycięzca zostaje ogłoszony w grudniu. Nagroda ta cieszy się dużą popularnością wśród piłkarskich fanów na całym świecie i jest uznawana za jeden z najważniejszych wyróżnień w karierze każdego piłkarza.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Fotowoltaika dla firm - czy to się opłaca?

Fotowoltaika dla firm – czy to się opłaca?

Przedsiębiorstwa na całym świecie dążą do optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem działalności, co jest zrozumiałą i naturalną strategią. W tym kontekście, coraz większą popularnością cieszy

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

  W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej dotkliwe, poszukiwanie alternatywnych, ekologicznych środków transportu staje się niezbędne. Rowery elektryczne wyróżniają się jako

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.