Wyszukany temat: kiedy jest przyznawana złota piłka

Złota Piłka to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w świecie piłki nożnej. Przyznawana jest co roku najlepszemu piłkarzowi na świecie. Jeśli jesteś fanem piłki nożnej, to z pewnością interesują cię informacje na temat tego, kiedy jest przyznawana Złota Piłka i jakie są kryteria jej przyznawania.

Pierwsza edycja Złotej Piłki odbyła się w 1956 roku. Organizatorem nagrody jest francuskie czasopismo „France Football”. W latach 2010-2015 nagroda była przyznawana we współpracy z FIFA, jednak obecnie jest to nagroda niezależna od federacji piłkarskich.

Termin przyznawania Złotej Piłki zmieniał się na przestrzeni lat. Od 1956 do 2009 roku nagroda była przyznawana w grudniu. W 2010 roku termin został przesunięty na styczeń, a od 2016 roku przesunięto go na grudzień.

Kryteria przyznawania Złotej Piłki są następujące:
– Indywidualne osiągnięcia piłkarza w danym roku kalendarzowym. Oznacza to, że za każdy rok kalendarzowy piłkarz może zdobyć tylko jedną nagrodę.
– Forma piłkarza w klubie i reprezentacji narodowej.
– Sukcesy drużyny, w której gra piłkarz. Co ciekawe, nie jest wymagane, aby piłkarz zdobył z drużyną jakikolwiek tytuł w trakcie danego roku. Liczy się przede wszystkim jego indywidualna gra.
– Ocenie podlega także styl gry piłkarza i jego wpływ na zespołowy wynik.

Pierwszą Złotą Piłkę otrzymał Stanley Matthews z angielskiego klubu Blackpool. W historii nagrody najwięcej razy Złotą Piłkę zdobył Lionel Messi – siedmiokrotnie. Cristiano Ronaldo jest drugim piłkarzem pod względem liczby zdobytych nagród – 5.

Warto pamiętać, że nagroda nie jest przyznawana tylko na podstawie wyników sportowych. Ważne jest także zachowanie piłkarza na boisku i poza nim. Wymagane jest, aby piłkarz zachowywał się w sposób zgodny z zasadami fair play i nie dopuszczał się zachowań nieodpowiednich.

Podsumowując, Złota Piłka to nagroda przyznawana najlepszemu piłkarzowi świata na podstawie jego indywidualnych osiągnięć, stylu gry i wpływu na zespół. Nagroda ta jest przyznawana od 1956 roku, a kryteria jej przyznawania są jasno określone.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Fotowoltaika dla firm - czy to się opłaca?

Fotowoltaika dla firm – czy to się opłaca?

Przedsiębiorstwa na całym świecie dążą do optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem działalności, co jest zrozumiałą i naturalną strategią. W tym kontekście, coraz większą popularnością cieszy

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

  W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej dotkliwe, poszukiwanie alternatywnych, ekologicznych środków transportu staje się niezbędne. Rowery elektryczne wyróżniają się jako

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.