Wyszukany temat: jaki poziom recyklingu za 2021

Recykling to jedna z najważniejszych metod ochrony środowiska, która pozwala na odzyskanie surowców z odpadów i ich ponowne wykorzystanie. W ostatnich latach poziom recyklingu w Polsce znacznie się poprawił, jednak ciągle istnieje wiele obszarów, w których można działać lepiej. W tym artykule przedstawimy, jaki poziom recyklingu za 2021 i jak możemy przyczynić się do jego poprawy.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2019 roku w Polsce odzyskano łącznie 8,7 miliona ton odpadów komunalnych, co stanowiło 47,2% ich całkowitej ilości. To oznacza, że w ciągu ostatnich lat udało się zwiększyć poziom recyklingu, jednak wciąż jest to stosunkowo niski wynik w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej.

W tym roku rząd Polski podjął szereg działań, które mają wpłynąć na poprawę poziomu recyklingu. Wprowadzono nowe przepisy dotyczące gospodarki odpadami, które mają zachęcić do selektywnej zbiórki i recyklingu. W ramach tych przepisów wprowadzono m.in. obowiązek oddzielnej zbiórki bioodpadów, a także wymóg, aby składowiska odpadów spełniały surowsze wymagania.

Jak możemy przyczynić się do poprawy poziomu recyklingu? Przede wszystkim należy pamiętać o selektywnej zbiórce odpadów. Odpady powinny być zbierane w osobnych pojemnikach według kategorii, takich jak papier, plastik, szkło, metal, a także bioodpady. Warto także przemyśleć swoje codzienne nawyki, aby zminimalizować ilość odpadów, które wyrzucamy. Możemy np. używać wielorazowych toreb i pojemników, wybierać produkty o minimalnym opakowaniu, a także wykorzystywać zużyte produkty do innych celów.

Podsumowując, poziom recyklingu w Polsce w ciągu ostatnich lat znacznie się poprawił, jednak wciąż jest wiele do zrobienia. Działania podejmowane przez rząd oraz nasze codzienne nawyki mogą przyczynić się do poprawy sytuacji i ochrony środowiska. Pamiętajmy o selektywnej zbiórce odpadów i minimalizowaniu ilości odpadów, które wyrzucamy. To nasza odpowiedzialność za przyszłość naszej planety.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Fotowoltaika dla firm - czy to się opłaca?

Fotowoltaika dla firm – czy to się opłaca?

Przedsiębiorstwa na całym świecie dążą do optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem działalności, co jest zrozumiałą i naturalną strategią. W tym kontekście, coraz większą popularnością cieszy

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

  W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej dotkliwe, poszukiwanie alternatywnych, ekologicznych środków transportu staje się niezbędne. Rowery elektryczne wyróżniają się jako

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.