Wyszukany temat: jak srebro po rosyjsku

Srebro jest jednym z najpiękniejszych i najcenniejszych kruszców na świecie. W Rosji również ma swoją wartość i popularność. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak powiedzieć „srebro” po rosyjsku, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Przede wszystkim, musisz wiedzieć, że w języku rosyjskim „srebro” to „???????” (czyt. sieriebro). Ta nazwa jest uniwersalna i używana w całej Rosji, więc nie powinno być problemu z jej zrozumieniem.

Jeśli jednak interesują Cię nie tylko proste słowa, ale także zwroty związane z srebrem, to warto poznać kilka przydatnych wyrażeń. Oto one:

– „?????????? ?????” (czyt. sieriebrianaja łoszka) – srebrna łyżka
– „?????????? ??????” (czyt. sieriebrianaje kolco) – srebrny pierścionek
– „?????????? ??????” (czyt. sieriebrianij siierwis) – srebrny serwis
– „?????????? ???????” (czyt. sieriebrianij samowar) – srebrny samowar

Jeśli natomiast chodzi o określenie jakości srebra, w Rosji stosuje się tzw. próby. Zazwyczaj są to liczby oznaczające procentowy udział srebra w stopie, z jakiego wykonany jest dany przedmiot. Przykładowo:

– „??????? 925” (czyt. sieriebro dziewięćset dwadzieścia pięć) – srebro próby 925, czyli zawierające 92,5% srebra
– „??????? 800” (czyt. sieriebro wozmiestiosiem) – srebro próby 800, czyli zawierające 80% srebra

Pamiętaj jednak, że w Rosji istnieją również inne próby srebra, np. 875, 900 czy 950. Dlatego przed zakupem srebrnego przedmiotu warto sprawdzić, jaka jest jego jakość.

Mam nadzieję, że ten krótki poradnik pomógł Ci w znalezieniu odpowiedzi na pytanie, jak powiedzieć „srebro” po rosyjsku. Teraz już wiesz, jakie słowo należy użyć, a także jakie są przydatne zwroty związane z tym cennym kruszcem.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Fotowoltaika dla firm - czy to się opłaca?

Fotowoltaika dla firm – czy to się opłaca?

Przedsiębiorstwa na całym świecie dążą do optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem działalności, co jest zrozumiałą i naturalną strategią. W tym kontekście, coraz większą popularnością cieszy

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

  W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej dotkliwe, poszukiwanie alternatywnych, ekologicznych środków transportu staje się niezbędne. Rowery elektryczne wyróżniają się jako

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.