Wyszukany temat: jak odróżnić białe złoto od srebra

Białe złoto i srebro są metalami, które bardzo łatwo pomylić ze sobą. Oba są jasne, błyszczące i często stosowane do produkcji biżuterii. Jednakże, istnieją sposoby, dzięki którym można odróżnić te dwa metale od siebie.

1. Sprawdź stemple

W większości krajów, biżuteria z białego złota ma stemple z oznaczeniem „14K”, „18K” lub „24K”. Stemple te oznaczają zawartość złota w metalu. Z kolei biżuteria ze srebra zazwyczaj posiada stemple z oznaczeniem „925” lub „sterling”.

2. Skorzystaj z magnesu

Białe złoto nie przyciąga magnesu, podczas gdy srebrne przedmioty zazwyczaj przyciągają magnes. Jest to skutek różnic w strukturze chemicznej obu metali.

3. Zwróć uwagę na kolor

Białe złoto jest zazwyczaj jaśniejsze od srebra i posiada cieplejszy odcień. Srebro ma bardziej szary odcień.

4. Zbadaj twardość

Białe złoto jest twardsze i bardziej odporne na zarysowania niż srebro. Jeśli podejrzewasz, że twoja biżuteria jest z białego złota, spróbuj ją podrapać. Jeśli nie zostawia śladów, to najprawdopodobniej jest to biżuteria z białego złota.

5. Weź pod uwagę cenę

Białe złoto jest znacznie droższe niż srebro, więc jeśli kupujesz biżuterię w bardzo niskiej cenie, prawdopodobnie jest to srebro, a nie białe złoto.

Podsumowując, istnieją różne sposoby, dzięki którym można odróżnić białe złoto od srebra. Warto jednak pamiętać, że najlepszym sposobem na dokładną identyfikację metalu jest skorzystanie z usług profesjonalisty, takiego jak jubiler lub antykwariusz.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Fotowoltaika dla firm - czy to się opłaca?

Fotowoltaika dla firm – czy to się opłaca?

Przedsiębiorstwa na całym świecie dążą do optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem działalności, co jest zrozumiałą i naturalną strategią. W tym kontekście, coraz większą popularnością cieszy

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

  W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej dotkliwe, poszukiwanie alternatywnych, ekologicznych środków transportu staje się niezbędne. Rowery elektryczne wyróżniają się jako

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.