Wyszukany temat: ile wynosi opłata recyklingowa za reklamówki

Opłata recyklingowa za reklamówki – ile wynosi?

Od 1 stycznia 2021 roku w Polsce obowiązuje opłata recyklingowa za reklamówki. Wprowadzenie płatności ma na celu zmniejszenie ilości zużytych plastikowych toreb i zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. W artykule dowiesz się, ile wynosi opłata recyklingowa za reklamówki i jakie zasady obowiązują w jej pobieraniu.

Ile wynosi opłata recyklingowa za reklamówki?

Opłata recyklingowa za jedną reklamówkę wynosi 20 groszy. W przypadku reklamówek sprzedawanych w opakowaniach zbiorczych (np. w roli) opłata jest naliczana proporcjonalnie do liczby toreb. Oznacza to, że za opakowanie z dziesięcioma reklamówkami zapłacimy 2 złote.

Pobieranie opłaty recyklingowej za reklamówki

Opłata recyklingowa za reklamówki jest pobierana przez sprzedawcę i przekazywana do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Sprzedawca jest zobowiązany do wydania klientowi potwierdzenia dokonania płatności. Potwierdzenie to powinno zawierać między innymi informacje o ilości zakupionych toreb i naliczonej opłacie.

Opłata recyklingowa – kto jest zwolniony?

Od opłaty recyklingowej są zwolnione osoby, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności oraz osoby korzystające z toreb wielokrotnego użytku (np. siatkowych). Ponadto, opłata nie jest naliczana w przypadku zakupu toreb przeznaczonych do pakowania żywności luzem lub w opakowaniach zbiorczych.

Podsumowanie

Wprowadzenie opłaty recyklingowej za reklamówki ma na celu zmniejszenie ilości wyrzucanych do środowiska plastikowych toreb. Opłata wynosi 20 groszy za jedną reklamówkę i jest pobierana przez sprzedawcę. Od płatności są zwolnieni niepełnosprawni oraz osoby korzystające z toreb wielokrotnego użytku. Dlatego warto rozważyć zakup toreb wielokrotnego użytku, co pozwoli nam zaoszczędzić na kosztach zakupów i przyczyni się do ochrony środowiska.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Fotowoltaika dla firm - czy to się opłaca?

Fotowoltaika dla firm – czy to się opłaca?

Przedsiębiorstwa na całym świecie dążą do optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem działalności, co jest zrozumiałą i naturalną strategią. W tym kontekście, coraz większą popularnością cieszy

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

  W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej dotkliwe, poszukiwanie alternatywnych, ekologicznych środków transportu staje się niezbędne. Rowery elektryczne wyróżniają się jako

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.