Wyszukany temat: ile procent śmieci podlega recyklingowi

Recykling jest jednym z najważniejszych aspektów ochrony środowiska. Dzięki niemu możliwe jest ponowne wykorzystanie surowców i przedłużenie ich żywotności. Jednak nie wszystkie odpady nadają się do recyklingu. W tym artykule dowiesz się, ile procent śmieci podlega recyklingowi.

Według badań przeprowadzonych przez Eurostat, w 2018 roku w Unii Europejskiej zrecyklingowano 46% wszystkich odpadów komunalnych. W Polsce wskaźnik ten wynosił zaledwie 24% i jest to jedna z najniższych wartości w Europie.

Co ciekawe, ponad połowa odpadów powstających w Polsce to odpady biodegradowalne, czyli takie, które ulegają rozkładowi pod wpływem mikroorganizmów. Niestety, tylko niewielka część z nich trafia na kompostownik. Reszta trafia na składowiska odpadów, gdzie powoduje emisję gazów cieplarnianych i zanieczyszczenie gleby.

Aby zwiększyć ilość odpadów poddawanych recyklingowi, warto przede wszystkim segregować śmieci i oddzielać surowce wtórne od odpadów zmieszanych. Warto również wybierać produkty opakowane w materiały podlegające recyklingowi, np. szkło, papier, metal czy tworzywa sztuczne oznaczone symbolem z trójkątem z strzałkami.

Pamiętajmy, że każdy z nas może mieć wpływ na ilość odpadów poddawanych recyklingowi. Wystarczy tylko pamiętać o segregacji śmieci i wybieraniu produktów zmniejszających ilość odpadów. Dzięki temu możemy przyczynić się do ochrony środowiska i przyszłych pokoleń.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Fotowoltaika dla firm - czy to się opłaca?

Fotowoltaika dla firm – czy to się opłaca?

Przedsiębiorstwa na całym świecie dążą do optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem działalności, co jest zrozumiałą i naturalną strategią. W tym kontekście, coraz większą popularnością cieszy

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

  W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej dotkliwe, poszukiwanie alternatywnych, ekologicznych środków transportu staje się niezbędne. Rowery elektryczne wyróżniają się jako

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.