Wyszukany temat: ile plastiku jest recyklingowane w polsce

Według danych Ministerstwa Klimatu i Środowiska, w Polsce w 2019 roku odzyskano 33,9% odpadów z tworzyw sztucznych, co stanowiło około 1,3 miliona ton. To jednak nadal niska liczba, biorąc pod uwagę, że w Polsce rocznie powstaje około 3,5 miliona ton plastiku.

Aby zwiększyć odzysk plastiku w Polsce, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, ważne jest oddzielanie odpadów z tworzyw sztucznych od innych odpadów już na poziomie gospodarstwa domowego. W Polsce mamy system selektywnej zbiórki odpadów, ale wciąż wiele osób nie oddziela plastiku od innych śmieci. Dlatego warto przypominać, że plastik należy wrzucać do osobnego pojemnika lub worka.

Po drugie, warto zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie rodzaje plastiku nadają się do recyklingu. Najłatwiej zrecyklingować plastik PET, który jest stosowany m.in. do produkcji butelek na napoje. Z kolei plastiki typu PVC są trudniejsze do recyklingu i wymagają specjalnych procesów.

Po trzecie, ważne jest, aby odpady z tworzyw sztucznych trafiały do odpowiednich instalacji przetwarzających. W Polsce mamy wiele zakładów przemysłowych, które zajmują się odzyskiem plastiku, ale wiele osób wciąż wyrzuca śmieci do zwykłych koszy.

Warto zwrócić uwagę na te kwestie i starać się maksymalnie odzyskać plastik z odpadów. Dzięki temu możemy przyczynić się do ochrony środowiska i zmniejszenia ilości śmieci, które trafiają na wysypiska.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Fotowoltaika dla firm - czy to się opłaca?

Fotowoltaika dla firm – czy to się opłaca?

Przedsiębiorstwa na całym świecie dążą do optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem działalności, co jest zrozumiałą i naturalną strategią. W tym kontekście, coraz większą popularnością cieszy

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

Rowery elektryczne: ekologiczne rozwiązanie w mieście

  W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej dotkliwe, poszukiwanie alternatywnych, ekologicznych środków transportu staje się niezbędne. Rowery elektryczne wyróżniają się jako

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.