Wyszukany temat: czemu srebro tanieje

Czemu srebro tanieje?

Srebro jest jednym z najważniejszych surowców wykorzystywanych w przemyśle, ale także cieszy się popularnością wśród kolekcjonerów biżuterii. Jednak w ostatnim czasie cena tego metalu uległa spadkowi. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?

Głównymi czynnikami wpływającymi na cenę srebra są podaż i popyt. W przypadku srebra, jego podaż jest zdominowana przez wydobycie, a więc ilość srebra pozyskiwanego przez kopalnie na całym świecie. Jeśli wydobycie srebra jest większe niż zapotrzebowanie, to cena metalu spada.

Drugim czynnikiem wpływającym na cenę srebra jest popyt. Tutaj kluczowe znaczenie ma przemysł, który wykorzystuje srebro w produkcji różnego rodzaju wyrobów, w tym elektroniki, fotowoltaiki, ceramiki, medycyny i biżuterii. Jeśli popyt na srebro jest mniejszy niż podaż, to cena metalu spada.

W ostatnim czasie, przemysł elektroniczny i fotowoltaiczny został poważnie dotknięty przez pandemię, co spowodowało spadek popytu na srebro. W trakcie kryzysu, firmy ograniczyły produkcję, co oznaczało mniejsze zapotrzebowanie na srebro. Wraz z rozwojem pandemii, wiele kopalń i zakładów przemysłowych zostało zamkniętych, co z kolei wpłynęło na zwiększenie podaży metalu.

Z drugiej strony, rosnąca popularność inwestycyjna w srebro i jego rosnące zapotrzebowanie ze strony kolekcjonerów biżuterii, mogłyby wpłynąć na wzrost ceny srebra. Jednak w trudnych czasach, inwestorzy często szukają bezpiecznych portfeli inwestycyjnych, a srebro nie jest jednym z nich.

Podsumowując, spadek ceny srebra wynika przede wszystkim z pandemii, która wpłynęła na spadek produkcji przemysłowej, a co za tym idzie zapotrzebowania na srebro. Jednakże, wraz z końcem pandemii i ożywieniem gospodarczym, można oczekiwać, że cena srebra będzie rosła.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.